Szablon stworzony przez Arianę dla Wioski Szablonów | Technologia Blogger | X X X

niedziela, 22 listopada 2015

internationell dag på BTH
 BTH International DayDostałem ostatnio propozycję bycia fotografem na najważniejszym, jeżeli chodzi o Erasmusowe wydarzenie szkolne - International Day. Jak możecie się domyślić chodzi o zaprezentowanie swojej kultury na swego rodzaju targach. A, że narodowości na BTH mamy około 70, to było co podziwiać. 


Wiele krajów miało swoje stoliki, gdzie można było dowiedzieć się czegoś o kulturze, historii, obyczajach i przede wszystkim spróbować tradycyjnych potraw. Już kilka razy doświadczyłem takiego wydarzenia, tylko, że głównym atutem reprezentujących się krajów były tradycyjne alkohole. (kongresy EGEA :)) Tu było spokojnie(j), ale bardzo przyjemnie. Tym bardziej, że oprócz stolików był też szereg innych atrakcji. 

I tak, niektóre kraje miały swoje ciekawe instrumenty. Kiedy studenci z Chin zaczynali grać na swoim dużym strunowym instrumencie zbierało się liczna grupka podziwiających osób. Oprócz tego, bollywoodzkie tańce w wykonaniu Hindusów, których w szkole mamy mnóstwo. 

Bollywood dance
Kilka krajów zdecydowało się na dodatkowe atrakcje przy stolikach i tak; w Japonii można było dostać swoje imię napisane atramentem po japońsku, w Indiach tatuaże a w Chinach dostać horoskopy. Do tego wiele osób przebranych w swoje tradycyjne stroje, co tylko dodawało klimatu. II strona wydarzenia to wykłady i panele dyskusyjne.  Po otwarciu dnia przez Vice-Chancellora była dyskusja o sporcie, potem wykłady o migracji w Szwecji, strategii szkoły wobec wielu międzynarodowych studentów, wykład po szwedzku dla kadry naukowej a także rozmowa o badaniach prowadzonych przez byłego dziekana Uniwersytetu w Lund. Całość zwieńczył panel dyskusyjny o tym jak to jest być kobietą w zdominowanym przez mężczyzn świecie naukowo - akademickim. 
Otwarcie prze Vice Chancellora
Całość zakończyła się około 15 a ja zasłużenie mogłem udać się do domu po bardzo fajnie spędzonym piątku! Super, że wydarzenie przyciągnęło też trochę Szwedów zaciekawionych innymi kulturami.  Tego dnia rano mieliśmy jeszcze prezentacje projektu, więc nabiegałem się między klasą a salą Intenational Day, które były oczywiście rozmieszczone w najbardziej oddalonych od siebie budynkach kampusu. 


Tak się prezentuje Polska

Pierożki miały wzięcie :)

Wykład o migracji mógł być ciekawy ale prawie usnąłem


France
Hiszpańsko - włoska próba muzyczna


Pozdrowienia dla ukraińskiej ekipyPakistan boys komentarze

  1. ja się pytam dlaczego nikt nie zaznaczył Ostrowca na mapie Pl?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!?!?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Eliza, to tylko i wylacznie dlatego, ze to nie my robilismy ta mape :)

      Usuń